Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Kraina Nibylandi -nocne zabawy zaliczone

15 stycznia 2022 roku nasza Biblioteka zamieniła się w krainę pełną magii, czarów i bajkowych postaci. Właśnie wtedy odbyła się Noc w Bibliotece po hasłem „Kraina Nibylandii”. Aby się dostać do tej niezwykłej i tajemniczej krainy dzieci musiały spełnić jeden warunek, który wieścił napis umieszczony na magicznych drzwiach: „Nibylandię wszyscy znają. Jeden krok nas od niej dzieli. Z tą różnicą, że dorośli drogę do niej zapomnieli…”

Uczestnicy tej niezwykłej nocy nie mieli czasu na nudę, czekało na nich bowiem wiele ciekawych zadań m.in.: „Tajemnice baśniowego kufra”, kalambury „Kim jestem?”, koszyczek Czerwonego Kapturka, zadanie Kopciuszka, rozwiązywanie bajkowych zagadek, zabawa w skojarzenia czy quiz o bajkach i baśniach. Nie obeszło się także bez zadań, gdzie nasi nieustraszeni bajkoposzukiwacze musieli wykazać się sprawnością nie tylko umysłu, ale także siłą, sprytem i umiejętnościami tanecznymi.
Czas upłynął tak szybko, że nim się spostrzegliśmy trzeba było już wracać do domu. Na koniec każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę Certyfikat i tytuł arcymistrza bajkowej wiedzy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy spędzili ten czas razem z nami. Następna niezapomniana noc już za rok.

Foto budka

Galeria zdjęć: https://biblioteka-bochnia.pl/galeria/noc-w-bibliotece-kraina-nibylandii/

Skip to content