Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Zapraszamy na Święto Bibliotekarzy, 9 maja 2023 r.

Zapraszamy na spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza, 9 maja 2023 r, godz. 17.30, sala klubu Biblioteki.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek przypada na 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, w tym roku odbywający się po raz dwudziesty i obchodzony pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”. Hasło to podkreśla otwartość bibliotek i kładzie nacisk na ich społeczny charakter. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.

W Polsce działa prawie osiem tysięcy bibliotek publicznych, ponad 30 tysięcy bibliotek szkolnych, a także biblioteki naukowe przy uniwersytetach i szkołach wyższych oraz biblioteki prywatne, prowadzone przez różne instytucje i firmy.

Swoje święto uczczą bocheńskie bibliotekarki i bibliotekarze, a także inni pracownicy Biblioteki, bez których instytucje nie mogłyby działać, na uroczystości w sali klubu Biblioteki. Spotkanie rozpocznie dyrektor Dorota Rzepka i podzieli się z nami refleksją – kim jest współczesny bibliotekarz, jakie posiada umiejętności, jakie wyzwania i czego się od niego oczekuje. Drugą część uświetni występ Marii Babicz, nauczycielki śpiewu w Miejskim Domu Kultury w Bochni i jej uczniów.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i dzielenie się radością z naszego święta wszystkich Czytelników, Wolontariuszy, Sympatyków i Przyjaciół Biblioteki. Wstęp wolny.

 

Dzień Bibliotekarza plakat

Skip to content