Wieczór słowno-muzyczny

We wtorkowy wieczór, 1 października 2024 r. w bocheńskiej Książnicy odbyło się spotkanie adresowane do członków Polskiego Związku Niewidomych Koła w Bochni i mieszkańców miasta. Był to wieczór słowno-muzyczny poświęcony trzem niezwykłym twórcom: Markowi Grechucie, Jackowi Kaczmarskiemu i Zbigniewowi Wodeckiemu zorganizowany przez nieformalną grupę Przyjaciele i Sprawni Inaczej przy współpracy z Biblioteką.

Spotkanie poprowadziła Iwona Waldzińska, wprowadzając słuchaczy w świat poezji i piosenki a muzycznie opracowali je Krzysztof Lelek i Janusz Stryjski. Słuchacze mogli poznać między innymi: początki edukacji muzycznej Zbigniewa Wodeckiego i jego udział w propagowaniu akcji Legalna Kultura, co było inspiracją do piosenki „Nasza klasa” Jacka Kaczmarskiego oraz kilka nie najpopularniejszych, ale pięknych kompozycji Marka Grechuty. Uczestnicy nie mający problemów ze wzrokiem spróbowali odczytać tekst jednej z piosenek napisany pismem Braille’a.
Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu sponsorów pomagających Kołu PZN w Bochni. W drugiej jego części można było degustować przepyszną „kawę mocy” według receptury pani Eleonory Chmielarskiej – lokalnej działaczki społecznej oraz skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez przyjaciół PZN.