Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Warsztaty rękodzielnicze w Filii nr 3

Warsztaty rękodzielnicze, na których robiono tradycyjne ozdoby świąteczne z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie, odbyły się 12 grudnia 2022 roku w Filii nr 3 bocheńskiej Biblioteki.

Bezpłatne zajęcia przeprowadziła Izabela Ptaszek, urodzona entuzjastka życia, kolekcjonerka technik rzemiosła artystycznego, od lat zaprzyjaźniona z Biblioteką. Swoją przygodę z rękodziełem zaczęła od świątecznych dekoracji, które z czasem przerodziły się w pomysł na życie. Wrodzona ciekawość i chęć dzielenia się swoimi umiejętnościami zrodziła pomysł na utworzenie warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych.
Zajęcia świąteczne były zwieńczeniem tegorocznego cyklu warsztatów rękodzielniczych prowadzonych przez Izabelę Ptaszek w Filii Nr 3. W tym roku Biblioteka zaprosiła do wzięcia udziału w następujących warsztatach: „Dekoracyjne mydełko, latem pachnące”, „ Ekologiczne materiały – jak z drewnianych łyżek skrzaty powstały”, „ Jesienne dekoracje”, „Łapacze snów”, „Jesienne obrazy” i „ Tradycyjne ozdoby świąteczne”. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Sama prowadząca mówi o sobie tak: „Moją pasją jest kreatywne podejście do życia codziennego – każdy dzień jest dobrą okazją, aby zrobić coś, czego nie da się kupić. W każdym dziecku można odnaleźć artystę… warunkiem jest uzbrojenie się w cierpliwość. Często, przy mojej niewielkiej pomocy, w rękach dzieci powstają przepiękne rzeczy. Każda dziecięca praca to inna historia. Cenię sobie czas spędzony z dziećmi, głównie dlatego, że zawsze czymś mnie zaskakują i przypominają, że starszy nie zawsze znaczy mądrzejszy… ? Uśmiech i zadowolenie dzieci jest dla mnie najcenniejszą nagrodą.”
Na kolejne warsztaty zapraszamy już w przyszłym roku do Biblioteki na ul. Kurów 77. Przyjdź i daj się zaczarować fakturą i kolorem. Zapomnij na chwilę o tym, co tu i teraz, pozwól sobie na uśmiech i radość z prostych rzeczy.

Fotorelacja

Skip to content