Koncert kolęd w dniu 28 grudnia 2022 r. odwołany! O nowym terminie poinformujemy.

Filia nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza na VII wspólne kolędowanie pod hasłem „Kolędy czas !”.

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem jest śpiewanie kolęd w rodzinnej atmosferze. Są one przepełnione dobrem, ciepłem i miłością, czyli tym wszystkim, czego nam na co dzień brakuje. Zarówno słowa, jak i melodie kolęd, dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji oraz nastrajają optymistycznie. Śpiewając je zapominamy o smutkach, zmartwieniach i problemach dnia codziennego. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź i daje uczucie bliskości. Warto pielęgnować ten piękny zwyczaj i przekazywać go następnym pokoleniom. Aby poczuć i przedłużyć tę świąteczną atmosferę, zapraszamy do wspólnego kolędowania. Młodzi artyści – czytelnicy Biblioteki, przedstawią nam kolędy w wersji instrumentalnej a zespół wokalno-instrumentalny zaprezentuje pastorałki i piosenki świąteczne. Wszyscy razem zaśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w środę 28 grudnia 2022 r. do Biblioteki przy ul. Kurów 77 na godz. 17.30.