Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Warsztaty ilustratorsko-komiksowe „Literackie podróże” z Łukaszem Zabdyrem


28 września 2022 roku w naszej Bibliotece odbyły się warsztaty z Łukaszem Zabdyrem, krakowskim grafikiem, twórcą komiksów oraz ilustratorem książek i opowiadań dla dzieci. W roku 1999 zadebiutował, jako twórca komiksów, serią humorystycznych stripów Jacuś do tygodnika dla dzieci „Dominik”. W latach 1999-2007 powstało ponad 400 historyjek.

Podczas spotkań autor pokazał, jak powstaje ilustracja książkowa, na czym polegają ćwiczenia rysunkowe oraz jak z wykorzystaniem liter, cyfr, figur może powstać rysunek. Kartka, ołówek, fantazja i śmiałość kreski, to niezbędnik rysownika, by w niedługim czasie mogły powstać smoki, żyrafy, kotki, zamki, auta i wiele innych rysunków. Pan Łukasz podkreślał jak ważne są ćwiczenia kaligrafii, które pozwalają na opanowanie starannego stylu pisma oraz wyćwiczenia ręki w kierunku rysowniczym. Młodzi czytelnicy aktywnie uczestniczyli w warsztatach, tworzyli pomysłowe prace i zadawali mnóstwo pytań, na które nasz gość ciekawie odpowiadał. Na zakończenie chętne dzieci mogły nabyć książeczki z rysunkiem ulubionej postaci oraz z autografem autora.

Dziękujemy panu Łukaszowi za bardzo ciekawe i pouczające warsztaty.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania” realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Łukasz Zabdyr

Więcej zdjęć w: Galeria

Skip to content