Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

„Stwórz sobie królową”-warsztaty plastyczne z Anną Kaszubą-Dębską

13 i 15 czerwca 2022 roku w Filii nr 6 i w Filii nr 1 odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Stwórz sobie królową”, oparte o dziedzictwo historyczno-kulturowe poprowadzone przez Annę Kaszubę-Dębską. Wzięły w nich udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni.

Anna Kaszuba-Dębska to polska artystka, malarka, graficzka, ilustratorka. Pisarka i biografka. Reżyserka filmów animowanych i reklam. Recenzentka literatury dziecięco-młodzieżowej. Inicjatorka i animatorka warsztatów artystycznych i literackich. Znana z instalacji artystycznych w przestrzeniach miejskich, inspirowanych dziełami Brunona Schulza i Tadeusza Kantora. Przez kilka lat prowadziła badania dotyczące życia i twórczości Brunona Schulza, czego efektem są książki: „Kobiety i Schulz” oraz „Bruno. Epoka genialna”. Zaprojektowała i zilustrowała ponad 200 książek o różnej tematyce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Laureatka wielu nagród i stypendiów. Współzałożycielka Fundacji Burza Mózgów, której celem jest promocja czytelnictwa, a najważniejszym działaniem organizacja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Mieszka i tworzy w Krakowie.
Warsztaty inspirowane książką „Poczet królowych polskich” jej autorstwa, stały się okazją do wysłuchania ciekawostek z życia polskich władczyń związanych z Krakowem: świętej Kingi, królowej Jadwigi oraz królowej Bony. Następnie dzieci wykonały postacie królowych, używając rozmaitych materiałów plastycznych. Wszystkie prace były kolorowe i wspaniale odzwierciedlały wizerunki historyczne pań.
Na zakończenie spotkania każde dziecko zaprezentowało swoją królową, chętnie pozując do pamiątkowego zdjęcia. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć, a przede wszystkim pani Annie za wspaniałe i bardzo ciekawe warsztaty.

Wspólne zdjecie z uczestnikami warsztatów

Więcej zdjęć w: Galeria

Skip to content