Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

W piątek, 12 lipca 2024 r. odbyło się Święto ulicy Białej

W piątek 12 lipca ulica Biała w Bochni miała swoje, trzecie już, święto. W tym roku pomysłodawcą wydarzenia był właściciel „W” Winiarnia Whisky Bar Craft Beer. Piotr Mączyński zwrócił się do Miejskiego Domu Kultury w Bochni z propozycją „wyprowadzenia” na ulicę jednego z organizowanych w jego lokalu jam session.

To właśnie on zaprosił do wspólnego działania sąsiadów. Miejski Dom Kultury zadbał o współpracę z Cechem Rzemiosł Różnych, Muzeum, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Strażą Miejską, Policją, Państwową Strażą Pożarną, Ochotnikami z Chodenic i Biblioteką, a przede wszystkim artystami i rękodzielnikami oraz firmami i społecznikami działającymi w sferze szeroko pojętej kultury.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów i uczestników, swoje stoisko mieliśmy i my. Bibliotekarze przygotowali w ramach plenerowej czytelni — zabawy, krzyżówki, rebusy, malowanki. Było można zagrać w chińczyka XXL, ułożyć puzzle.

Nieodłącznym elementem oferty Biblioteki jest i zawsze będzie stoisko bookcrossingowe. Ideą bookcrossingu przyświeca hasło: „Książki nie lubią być uwięzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane”. Dlatego uwalniajmy książki, sprawiajmy przyjemność ich czytania innym! Książkę można przynieść, zabrać, oglądać, czytać. Dla dzieci przygotowaliśmy zakładki i baloniki.

Każdy mógł coś wybrać dla siebie i miło spędzić piątkowe popołudnie.

 

Skip to content