Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Szkolenie „Nowe media jako skuteczna forma promocji biblioteki”

23 września 2020 roku odbyło się szkolenie bibliotekarzy z powiatu bocheńskiego „Nowe media jako skuteczna forma promocji biblioteki”.

Nowe technologie zmieniają oblicze bibliotek, oferują proste i szybkie metody komunikacji i współpracy pomiędzy bibliotekarzami a czytelnikami. Celem szkolenia było podniesienie kompetencji uczestników w zakresie wykorzystania mediów społecznościowych w codziennym funkcjonowaniu i promowaniu działalności bibliotek.
Naszym szkoleniowcem była Dominika Drobiazg – konsultantka ds. marketingu i komunikacji, na co dzień zajmująca się projektowaniem strategii, szkoleniami oraz bieżącą obsługą kanałów komunikacji w Internecie.
Po omówieniu historii i kierunków rozwoju serwisów społecznościowych na przestrzeni lat, rozpoczęła się kolejna część spotkania, podczas której bibliotekarze poznali podstawowe portale społecznościowe wykorzystywane najczęściej w bibliotece. Dowiedzieli się min.
– jak poprawnie przygotować fanpage na Facebooku, Instagramie, YouTube
– jak w efektywny sposób wykorzystywać nowe technologie w codziennej pracy z czytelnikiem
– jak współtworzyć multimedialne treści i udostępniać je w szybki i prosty sposób w sieci
– czym jest kalendarz publikacji i jak z niego korzystać.
Podsumowaniem spotkania była część warsztatowa, podczas której bibliotekarze ćwiczyli swoją kreatywność w tworzeniu zapętlonych filmów, wykorzystując do tego aplikację Boomerang.

Szkolenie zorganizowano w ramach projektu „NOWOCZEŚNI i ZORIENTOWANI” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dominika Drobiazg „Nowe media jako skuteczna forma promocji biblioteki” – szkolenie

Więcej zdjęć w: Galeria

Skip to content