Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkanie z dr Michałem Wenklarem

10 grudnia 2020 r. odbyło się spotkanie on-line z Michałem Wenklarem, pracownikiem IPN w Krakowie, poświęcone wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r., zatytułowane: “Tarcza Europy. Wojna polsko-bolszewicka i Bitwa Warszawska 1920”.
Prelegent mówił o wielkim wydarzeniu zapisanym w historii cywilizacji, jakim była Bitwa Warszawska, podkreślając dążenie Rosji Radzieckiej do podboju Europy celem przekształcenia jej państw w swoje sowieckie republiki. Dowodził, idąc za stwierdzeniem brytyjskiego polityka i dyplomaty Edgarda Vincenta wicehrabiego D’Abergnona, że w roku 1920 Europę zbawiła Polska.
Michał Wenklar swoje wystąpienie wzbogacił interesującą prezentacją multimedialną. Prelekcja dostępna będzie na kanale Biblioteki YouTube – link do wykładu: https://www.youtube.com/watch?v=FyGqXDR_AFs ,oraz na bibliotecznym profilu Facebook.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu “Aktywni w jesieni życia”, odsłona “Senior rozmawia”, opracowanego przez Wypożyczalnię dla Dorosłych i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logo MKiDN
Skip to content