Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Artyści z cienia – spotkanie Grupy Artystycznej „Artist Ex Umbris”

Artyści z cienia

Wśród nas kryje się wielu artystów o smutnym mianie “szufladowych”. Niejednokrotnie takie osoby nie chcą się ujawniać ze względu na strach przed opinią innych, niepochlebną krytyką lub wyśmianiem. Takowi twórcy oddają się swojej pasji w osamotnieniu, wręcz wstydząc się jej, jednak niepotrzebnie… Bo to właśnie dla nich powstała Grupa Artystyczna Artist Ex Umbris.

Zaczęło się od marzeń założycieli o utworzeniu grupy łączącej niezauważonych artystów. Jej celem miało być wzajemne wsparcie, czy to na zasadzie wspólnego poszukiwania inspiracji i rozmowy o własnych dziełach, jak i na gruncie finansowym czy promocyjnym. Pomysł dojrzewał długo, jednakże dopiero 21 marca 2023 r. w Światowy Dzień Poezji po raz pierwszy spotkaliśmy się w Bibliotece, aby wspólnie to święto uczcić, omawiając lubiane przez członków wiersze. Nie poprzestając na tym, wykorzystaliśmy nasze spotkanie na uzgodnienie dokładnego kierunku rozwoju naszej Grupy Artystycznej. Obecnie liczy ona sobie 12 członków, którym przewodniczą jej założyciele: Maciej Kałuża i Wojciech Król.

Ideą grupy jest przede wszystkim wzajemne wsparcie na wcześniej wspomnianych płaszczyznach. Istotne jest również dla nas stworzenie komfortowej społeczności, gdzie podobni sobie artyści w przyjaznym gronie będą mogli rozwijać swoją pasję i dzielić się nią, zarówno za pomocą spotkań jak i wspólnych celów grupy. Z chęcią przyjmiemy w swoje szeregi więcej skrytych twórców, aby mogli oni rozwijać swoją pasję i odważyć się do niej przyznać. To właśnie wasz talent, uczucia i bezcenna wyobraźnia są waszym ogromnym atutem, a zmarnowanie ich byłoby czymś niewybaczalnym.

Następne spotkanie grupy odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 16:00 w Sali Klubu (I pt.) Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni na ul. Mickiewicza 5. Serdecznie zapraszamy artystów w wieku licealnym chcących podzielić się swoją twórczością z innymi!

Grupa Artist Ex Umbris

 

Skip to content