„Słowianie dawniej i dziś” spotkanie z Justyną Bodurką, kustoszem Muzeum im. prof. S. Fischera w Bochni – zapowiedź

Zapraszamy na spotkanie i prelekcję z Justną Bodurką „Słowianie dawniej i dziś”, 26 września 2023 r, godz.17.30, sala klubu Biblioteki.

Prelekcja to kolejne wydarzenie w ramach realizacji projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki” dofinasowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Justyna Bodurka – jest absolwentką Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, kierunek Historia. Obecnie jest muzealnikiem – Kierownikiem Sekcji Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni.

W ramach projektu dotychczas wykonywaliśmy słowiańskie amulety z Alicją Paluch, archeolog Paweł Lis przedstawił nam Słowian „od kuchni” czyli co i w czym gotowali, co siali, sadzili i uprawiali. Mieliśmy okazje zasmakować kuchni słowiańskiej na degustacji. Przeszliśmy śladami przodków w grze terenowej.

Teraz pogłębimy temat historii Słowian bowiem podczas spotkania omówione zostaną takie zagadnienia jak: pochodzenie Słowian, świat ich wierzeń, życie codzienne, Panslawizm, Słowianie w (pop)kulturze oraz słowiańscy Rodzimowiercy.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

Logo Ministerstwa Kulturylogo projektu Biblioteki „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”