Realizacja akcji „Książka i Róża” w działach i filiach Biblioteki

Oddział dla Dzieci i Młodzieży
– Klubik Skrzata – każde dziecko wykonało własną „Moją Księgę Bajek i obdarowane zostało „ekologiczną różą”
– warsztaty z elementami arteterapii pt.: „Razem jesteśmy arcydziełem”

Akcja Książka i Róża

Czytelnia

– Noc pt. „Biblioteka dobrych relacji”. Kulminacyjnym punktem obchodów „Książki i Róży” w Czytelni była młodzieżowa noc w bibliotece, wydarzenie wyjątkowe i spektakularne, zorganizowane dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w tym również maturzystów. W czasie spotkania zaoferowano wiele atrakcji m.in. filuterną powtórkę przedmaturalną, mini warsztaty psychologiczne na temat radzenia sobie ze stresem, radosne karaoke połączone z tańcami i gry planszowe. Młodzież doskonale się bawiła, prowadząc w między czasie dysputy literackie i rozwiązując zadania matematyczne. Odwiedzający w tych dniach Czytelnię chętnie brali udział w akcji bookcrossingowej, wymieniając się książkami, audiobookami oraz płytami muzycznymi i filmowymi. Ponadto odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół nr 1 oraz uczniowie należący do Dyskusyjnego Klubu Książki Szkoły Podstawowej Nr 7, aby zapoznać się w ofertą kulturalną i zasobami naszej biblioteki i wymienić książeczki oraz zabrać pamiątkową papierową różę.

Młodzieżowa Noc w Bibliotece