Promocja książki „Sen snem snów” Krystyny Zelek

We wtorkowe popołudnie 17 października 2023 r. odbyło się spotkanie z Krystyną Zelek i promocja debiutanckiej książki „Sen snem snów”. Było to pierwsze spotkanie w nowym cyklu Biblioteki: Debiut literacki. Czytamy!.

Krystyna Zelek notatki, które były, zaczątkiem książki zaczęła spisywać jako 15-latka, zaciekawiona zjawiskiem marzeń sennych pojawiających się każdej nocy. Po wielu latach przeczytała je i zrozumiała, że dzięki nim stworzyła inny ciekawy świat. W życiu stara się być zawsze pozytywna, patrzeć na świat i ludzi szeroko otwartym umysłem nie oceniając tylko jednego zdarzenia, ale całokształt.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy, się od czego zaczęła się przygoda z pisaniem, kto był impulsem do wydania książki. O czym jest książka, kto jest i może być główną bohaterką, jaki był pierwotny zamysł fabuły i jak ewaluował przez lata.
Opowiedziała o swoich snach, wyimagowanym świecie, kreowaniu zdarzeń, o których śni tylko Ona. Sen na jawie, majaki we śnie, sny w fazie zasypiania, czy należy wierzyć w sny, dlaczego śnimy, to zagadnienia, o których mogliśmy posłuchać podczas spotkania.
Pomiędzy fabułę książki autorka wplotła „mądrości” życiowe i przemyślenia. Zamieściła, swoją definicję czym jest życie: „To możliwość brania głębokiego oddechu każdego ranka po przebudzeniu, to bicie serca tak głośne, że druga osoba może je usłyszeć. To ruch, który sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. To krew, która płynie przez nasze ciało, nadając mu piękny różowy kolor. To ciepło, którym możemy się podzielić z innymi. Krok w przód, krok w tył – obrót… Resztę definicji zostawiam wam, moi kochani czytelnicy”.

Autorka pisze kolejne tomy powieści, a my czekamy na ich wydanie i promocję.

Krystyna Zelek była także gościem cyklu „Pytajnik czyli rozmowy w Bibliotece”, do posłuchania rozmowy z autorką książki „Sen snem snów” zapraszamy na kanał Biblioteki YouTube.