Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

NOC BIBLIOTEK 2020 zapraszamy do naszej Biblioteki

Noc Bibliotek 2020 – 10 października 2020 r.

Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”. Nasza Biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej akcji i przygotowała dla Czytelników wiele atrakcji i niespodzianek.

Biblioteki są ważnymi punktami na mapie instytucji kultury, są centrami kultury i edukacji, animatorami życia kulturalnego, miejscami spotkań i przestrzenią oddaną na potrzeby użytkownika.

Jeszcze na początku tego roku mówiliśmy, że biblioteki to stabilne i mocne jednostki szerzące kulturę, wciąż rozwijające i zmieniające się, poszukujące nowych form pracy, wprowadzające innowacje, wychodzące w dosłownym tego znaczeniu słowa – naprzeciw czytelnikowi. Pandemia COVID-19 sprawiła, że cała nasza dotychczasowa rzeczywistość zatrzymała się. Wszyscy zmuszeni byliśmy z dnia na dzień zawiesić dotychczasowe działania i sposób ich realizacji, wypracowane metody pracy i komunikacji. Utarte ścieżki i bezpieczne schematy. Biblioteki musiały zamknąć drzwi przed swoimi odbiorcami i na nowo przemyśleć swoje działania, znaleźć nowe sposoby budowania relacji z odbiorcami i odpowiedzieć sobie na pytanie co i w jaki sposób mogą dla nich zrobić, jak się zmienić. Odnaleźliśmy się w nowej sytuacji. Wracamy dla Was i do Was. Odbywają się już spotkania, a dzisiaj chcemy zachęcić do udziału w „Nocy Bibliotek”.

Co przygotowaliśmy? Nie zdradzimy wszystkiego, a tylko zarysujemy plan nocy. A będzie się działo: poznamy tajemnicze podwórko, a w nim „Ogródek dobrych emocji”, zasadzimy „Drzewo – horoskop” i spróbujemy poznać siebie jacy to naprawdę jesteśmy, weźmiemy udział  w grze literackiej i spacerze po zakamarkach Biblioteki, zagramy w kalambury, sprawdzimy się w psychoteście i dowiemy się – jakie klimaty czytelnicze lubimy, podziałamy twórczo i wykonamy kreatywne zakładki. Zaprosimy w świat zagadek filmowych i przekonamy się, że nie należy oceniać książki po jej ekranizacji. Będzie ekologicznie, zielone upominki, twórczy fitness, czytanie wiersza, może fragmentów „Sekretnego życia drzew”, może… . Wszystkiego nie zdradzimy i … zapraszamy!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem „Nocy Bibliotek” i zgłoszenie chęci uczestnictwa. Czekamy na Was! 10 października 2020 r., godz. 19.00 – 23.00. Szczegóły i zasady zgłoszeń udziału w Regulaminie!

Skip to content