„Na półmetku” otwarcie wystawy w Filii Nr 1

26 maja w Filii nr 1 Biblioteki odbył się wernisaż prac uczniów klas trzecich Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu –„…Na półmetku…”.

Inicjatorem i koordynatorem wystawy była Joanna Świątkowska, a opiekunem artystycznym Przemysław Sławiński – nauczyciele PLSP w Nowym Wiśniczu. Młodzież, która jest właśnie na półmetku swojej twórczej edukacji, zaprezentowała swoje prace wykonane techniką olejną i pastelami. Kwiaty, martwa natura, studium portretu oraz trawestacje obrazów znanych malarzy, to główne motywy przewijające się przez dzieła młodych artystów.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i owocnej pracy twórczej oraz wielu wystaw w przyszłości.

Wystawę w Filii Nr 1 można oglądać do końca sierpnia 2022 r. w godzinach pracy Biblioteki.

Otwarcie wystawy malarstwa i rysunku uczniów klas III PLSP w Nowym Wiśniczu