Koncert i wspólne kolędowanie w Filii Nr 3

W czwartkowe popołudnie, 28 grudnia 2023 r. w Filii Nr 3 bocheńskiej Biblioteki odbyło się VII Wspólne Kolędowanie pod hasłem „Kolędy czas!”.
Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym chcemy być razem i dzielić się radością. Jednym ze sposobów na to jest wspólne śpiewanie kolęd i pieśni świątecznych. Kolędy nikogo nie pozostawiają obojętnym. U każdego człowieka są źródłem mniej lub głębokich przeżyć. Śpiewając, kolędy zapomina się o smutkach, zmartwieniach i problemach dnia codziennego. W takich chwilach jesteśmy jedną rodziną, czujemy się lepsi, mocniejsi. Z większą sympatią patrzymy na drugiego człowieka, widząc w nim przyjaciela.

Aby poczuć tę świąteczną atmosferę organizatorka i prowadząca koncert Małgorzata Rydz zaprosiła do wspólnego kolędowania w Bibliotece. Najpierw kolędy w wersji instrumentalnej zaprezentowali młodzi artyści – czytelnicy Biblioteki, uczący się gry na instrumentach. Byli to: Anna Kicka, Małgorzata Pawłowska, Zofia Podoba i Adam Sączawa – pianino, Milena Stawiarz – skrzypce i Weronika Stawiarz – gitara. W drugiej części koncertu wystąpił zespół Cambiare Trio, który tworzą: wokalistka Klaudia Kowalska, skrzypaczka Anna Rydz oraz pianistka Marta Ziobro. Zaprezentowały one najnowsze kompozycje bożonarodzeniowe oraz tradycyjne kolędy w nowej aranżacji, tworząc magiczny nastrój. Kończąc, swój niezwykle wzruszający występ Artystki zaprosiły wszystkich obecnych do wspólnego kolędowania. Słuchacze przyjęli to zaproszenie z radością i entuzjazmem, wraz z zespołem zaśpiewali kilka popularnych kolęd.

Czas świąteczny to czas dzielenia się dobrem, dlatego z inicjatywy Artystek publiczność wsparła inicjatywę: posiłek dla dzieci z Kiabakari w czasie świątecznej fiesty. Na koncercie gościła przedstawicielka Fundacji Kiabakari dr Katarzyna Moskała, która była z misją medyczną w Tanzanii. W kilku zdaniach opowiedziała o działalności misyjnej Fundacji i celu zbiórki, dziękując za inicjatywę i dobre serce. Wszystkim Darczyńcom serdeczne dziękujemy! Na zakończenie koncertu dyrektor Biblioteki, Dorota Rzepka podziękowała artystom za piękny występ, obdarowując ich drobnymi upominkami. Wszyscy uczestnicy Wspólnego Kolędowania otrzymali przygotowaną świąteczną słodką niespodziankę. Dziękujemy wszystkim Artystom za piękny, wzruszający występ oraz świąteczny nastrój a zaproszonym gościom i słuchaczom za przybycie. Zapraszamy znów za rok.