Kolorowy Potwór na szlaku emocji

Drodzy czytelnicy, jak już przed wakacjami informowaliśmy, nasza Biblioteka bierze udział w akcji, organizowanej przez Wydawnictwo Mamania, „Kolorowy Potwór na szlaku emocji – biblioteczna podróż kolorowego potwora po Polsce”. Piękna (ogromna) pluszowa maskotka wraz ze swoim Dziennikiem Podróży będzie gościła w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w terminie od 16 do 25 września 2024 roku. Zapraszamy wszystkich naszych czytelników (małych i dużych) do wspólnej zabawy.

Seria książek o „Kolorowym Potworze” pomaga najmłodszym czytelnikom lepiej zrozumieć własne emocje. Dzieci często nie do końca wiedzą jak sobie poradzić z tym co czują, a czasem nie wiedzą w ogóle co czują, ciężko im nazwać emocje. Dzięki tym książkom, przy pomocy kolorowych ilustracji oraz krótkich zdań na każdej stronie, możemy w mądry i miły sposób wprowadzić najmłodszych w nieco skomplikowany i trudny do odczytania świat emocji.

W czasie trwania akcji będzie również przygotowana wystawa książek o uczuciach i emocjach „Wyprawa do świata emocji”, które będzie można „zabrać” (wypożyczyć) do domu.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 14 614 52 23 (Oddział dla Dzieci i Młodzieży, II piętro).

Kolorowy Potwór