Gra Miejska „Polowanie z Wiedźminem”

Do rodzinnego udziału w Grze Miejskiej „Polowanie z Wiedźminem” realizowanej w ramach projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki” zaprosił wszystkich mieszkańców Bochni, i nie tylko, Dział Zbiorów Audiowizualnych wraz z Filią Nr 4 bocheńskiej Biblioteki. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Gra Miejska rozpoczęła się w niedzielę 18 czerwca 2023 r. w Filii Nr 4. Start nastąpił o godzinie 15.00. Liczba drużyn była ograniczona i o udziale w grze decydowała kolejność zgłoszeń. Do gry zgłosiło się 20 drużyn, ostatecznie w zabawie wzięło udział 18 drużyn, często rodzinnych, w skład których wchodziły dzieci, młodzież i ich opiekunowie. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie. Uczestnicy po wstępnych informacjach i uzupełnieniu formularzy gry otrzymali karty gry wraz z mapą niezbędną do pokonania trasy. Nazwy drużyn pochodziły od nazw kwiatów: fiołki, stokrotki, kaczeńce itd. Zadaniem każdej drużyny było odnalezienie 8 punktów zaznaczonych na mapie. W każdym punkcie uczestnicy musieli odnaleźć nazwę potwora słowiańskiego. Drużyny miały do wykonania szereg zadań o różnym stopniu trudności, m. in. odczytanie rebusu, rozwiązanie łamigłówki matematycznej czy ułożenie z rozsypanki wyrazowej właściwej nazwy. Podczas trwania gry w zabytkowym centrum miasta dzieci wraz z opiekunami odwiedziły nie tylko działy bocheńskiej Biblioteki ale również m. in. Tężnię Solankową, Zaułek Św. Mikołaja, Starą Dzwonnicę obok Bazyliki Św. Mikołaja.
Wszystkim uczestnikom udało się sprostać wyzwaniu i pokonać każdy punkt gry bez problemów. Zakończenie, wraz z wręczeniem certyfikatów wprawnym łowcom, odbyło się w Dziale Zbiorów Audiowizualnych, gdzie czekał również słodki poczęstunek. Mimo przebytych kilometrów (ok. 3) młodzi śmiałkowie opuścili Bibliotekę z uśmiechem na twarzy. Losowanie i uroczyste wręczenie aż 10 nagród miało miejsce na bocheńskim Rynku podczas obchodów Dni Bochni. W roli losujących i wręczających nagrody wystąpili burmistrzowie: Stefan Kolawiński (Bochni) i Björn Gryschka (Bad Salzdetfurth, partnerskiego miasta w Niemczech). Nagrody zostały wylosowane spośród wszystkich drużyn biorących udział w grze.
Wszystkim drużynom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Logo Ministerstwa Kultury

logo projektu Biblioteki „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”