Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

„Kolędy Czas!” VI spotkanie odbyło się w Filii Nr 3

W środowe popołudnie 29 grudnia 2021 r. w Filii nr 3 bocheńskiej Biblioteki po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbyło się VI wspólne kolędowanie pod hasłem „Kolędy czas!”.

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem jest kolędowanie. Pastorałki i kolędy to nieodzowne elementy bożonarodzeniowych zwyczajów. Śpiewane razem z całą rodziną budują świąteczny nastrój. Wraz z choinką, białym obrusem i szopką stoją na straży tradycji. Wspólne kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który przetrwał do dziś i łączy pokolenia. Śpiewanie kolęd w rodzinnej atmosferze wynika z potrzeby bycia razem. Zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Kolędy są przepełnione ciepłem dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje.

Aby poczuć świąteczną atmosferę zaprosiliśmy do wspólnego kolędowania. Najpierw kolędy w wersji instrumentalnej zaprezentowali Młodzi Artyści – czytelnicy Biblioteki, uczący się gry na instrumentach. Wystąpili: Małgorzata Pawłowska – keyboard, Natalia Bukowiec – keyboard, Aleksandra Panna – skrzypce i Dawid Legin- akordeon. Każdy z uczestników wybrał swoje ulubione kolędy, wykonaniem których wzruszyli słuchaczy. W dalszej części koncertu wystąpił zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Magdalena Szydłowska – wokal, Karolina Mazur- altówka, Anna Rydz – skrzypce i Michał Kocjan – keyboard. W ich wykonaniu usłyszeliśmy kolędy i pastorałki. Kończąc swój występ artyści zaprosili wszystkich obecnych do wspólnego kolędowania. Wraz z zespołem, przy dźwiękach instrumentów zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Na zakończenie koncertu dyrektor Biblioteki podziękowała artystom za piękny i wzruszający występ, za przedłużenie świątecznego nastroju, wręczając drobne upominki wraz z kalendarzem bocheńskim na rok 2022. Wszyscy uczestnicy Wspólnego Kolędowania otrzymali świąteczną słodką niespodziankę, w postaci pierniczków.
Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnym koncercie.

Zespół wokalno instrumentalny

Więcej zdjęć w: Galeria

Skip to content