Gimnastyka Słowiańska w Parku Uzbornia

3 lipca 2023 r. odbyło się kolejne działanie z realizowanego przez Bibliotekę projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego. W Amfiteatrze w Rodzinnym Parku Uzbornia prowadzone były zajęcia gimnastyki słowiańskiej przez Panią Magdalenę Michalczyk- Janas z Zorya-Przestrzeń Ruchu, Dźwięku i Słowa.

Gimnastyka słowiańska to delikatne ćwiczenia rozciągająco – wzmacniające przy spokojnej muzyce, odpowiednie dla kobiet w każdym wieku. Zajęcia te pomagają zadbać o nasz kręgosłup i prawidłowy oddech. Panie podczas spotkania poznały ćwiczenia, które można wykonywać wszędzie. Zobaczyły jak dobrze i świadomie oddychać, jak delikatnie można rozruszać swoje ciało i jak w prosty sposób je wzmocnić. Wyciszyły się i zrelaksowały. Zajęcia składały się z delikatnej rozgrzewki, przejścia przez zestaw ćwiczeń, rozciągnięcia i wyciszenia.
Gimnastyka zakończona została relaksującym koncertem mis, który cudownie odpręża. Kąpiel w dźwiękach mis tybetańskich wycisza umysł, łagodzi napięcia nerwowe, zwiększa świadomość siebie. Uczestniczki leżąc w wygodnych pozycjach, poddały się harmonizującemu działaniu fali dźwiękowej, która usunęła zmęczenie, odświeżyła ciało i umysł.

Panie otrzymały gadżety w postaci butelek na wodę. Pogoda dopisała, wszystko odbyło się w przemiłej atmosferze na łonie natury, wśród drzew i przebijających przez nie promieni słonecznych. Było to wyjątkowe doświadczenie. Druga odsłona gimnastyki słowiańskiej planowana jest na jesień, już dzisiaj zapraszamy.

Fotorelacja

Logo Ministerstwa Kulturylogo projektu Biblioteki „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”