Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Co się dzieje za drzwiami Biblioteki w czasie pandemii?

Mimo trwających wakacji i okresu pandemii Biblioteka główna i filie zapraszają do wypożyczania książek i innych zbirów biblioteki. Pracujemy w nieco zmienionych warunkach, dbając o bezpieczeństwo czytelników i bibliotekarzy, staramy się odpowiadać na potrzeby naszych czytelników.

Przypominamy, o zmienionych godzinach pracy i ponownie naliczanych od 1 lipca 2020 r. opłatach za przetrzymanie książek. Bezpieczeństwo naszych czytelników jest dla nas najwyższym dobrem dlatego wszystkie zwracane książki są poddawane minimum 3-dniowej kwarantannie. Mimo braku wolnego dostępu do półek i zamkniętych wielu drzwi, pracujemy i jesteśmy dla swoich czytelników w pełnej gotowości. Podpowiadamy czytelnikom, po jakie książki warto sięgnąć, gdzie można skorzystać bezpłatnie z ebooków i audiobooków. Udostępniamy bezpłatne kody do e-książek: z oferty IBUK Libra, a na początku każdego miesiąca do bazy Legimi. Zainteresowanych otrzymaniem kodu zachęcamy do kontaktu z nami poprzez maila czytelnia@biblioteka-bochnia.pl . Jedynym warunkiem otrzymania kodu jest bycie użytkownikiem lub czytelnikiem Biblioteki i posiadanie karty bibliotecznej. Bibliotekarze przeprowadzają gruntowne porządki zbiorów oraz uzupełniają je zakupując w dużych ilościach nowości wydawnicze, realizując projekt „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2020”.
Na stronie internetowej oraz na Facebooku bibliotekarze podpowiadają co i gdzie warto oglądnąć, posłuchać, zapraszają na spotkania autorskie online, organizowane przez autorów i wydawnictwa, na bieżąco udostępniają informacje o e-inicjatywach przygotowanych przez różne instytucje kultury z zakresu literatury, edukacji, rozrywki, sztuki. Zamieszczają między innymi informacje i linki do gier, zabaw, warsztatów dla dzieci i dorosłych, spektakli, konkursów, spotkań. Zachęcają do zwiedzania wirtualnych muzeów i brania udziału w spacerach po najpiękniejszych zakątkach świata. W jednym dniu można podróżować po całym świecie.
Zapraszamy do korzystania z oferty Biblioteki, śledzenia naszej strony, Facebooka, Instagrama i kanału YouTube.

Skip to content