„Bochnia od początku bez końca…” rozwiązanie e-konkursu

„Bochnia od początku bez końca…” to tytuł e-konkursu zorganizowanego w ramach obchodów 770-lecia lokacji miasta Bochni przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, którego rozwiązanie odbyło się 18 czerwca 2023 roku podczas tegorocznych Dni Bochni.

Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na 5 zestawów pytań umieszczanych codziennie przez pięć kolejnych dni, z wyłączeniem soboty i niedzieli, na stronie internetowej i facebook’u Biblioteki. Każdy zestaw zawierał po 2 pytania a dotyczyły one wydarzeń historycznych, legend i postaci związanych z Bochnią. Konkurs rozpoczął się 1 czerwca 2023 roku i trwał do 7 czerwca 2023 roku. Głównym celem konkursu było rozwijanie potrzeby samodzielnego poszukiwania wiedzy o przeszłości oraz poznanie i popularyzacja historii miasta. W sumie w konkursie wzięło udział kilkanaście osób, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.
Podczas obchodów Dni Bochni na bocheńskim Rynku spośród uczestników konkursu zostały wylosowane trzy osoby – laureaci nagród rzeczowych. Laureatów wylosowali i wręczyli nagrody burmistrz miasta Bochnia Stefan Kolawiński oraz Björn Gryschka – burmistrz Bad Salzdetfurth, partnerskiego miasta w Niemczech.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wykazanej wiedzy i umiejętności wyszukiwania informacji. Zapraszamy na kolejny e – konkurs, już za rok.