Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Agnieszka Martyka promowała swoją debiutancką książkę „Zacząć od nowa na Camden Roe 13”

We wtorek, 7 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie z Agnieszką Martyką, która promowała swoją debiutancką książkę „Zacząć od nowa na Camden Roe 13”. Spotkanie poprowadziła Alicja Imiołek.

Agnieszka Martyka mieszka w Książnicach. Pracuje w dużej korporacji w dziale rekrutacji. Od zawsze kochała pisać. Jej motto to „Pozytywne myślenie to połowa sukcesu”, a zamienienie myślenia w czyn to już pełny sukces i spełnienie wielkiego marzenia, jakim było wydanie książki.
Książka ma 216 stron, a Autorka porusza w niej szereg problemów, jakże ważnych w dzisiejszych czasach. Alkoholizm, imigracja, relacje międzyludzkie, stosunki rodzic – dziecko, dziecko – rodzic, miłość, tolerancja…. To tematy wplatane w fabułę i los głównych bohaterów. Książka, jak sama Autorka stwierdziła na dwa wieczory, co świadczy o tym, że została napisana z lekkością przystępnie. Akcja została osadzona w Irlandii, ale tak naprawdę mogła się toczyć w każdym innym kraju.

Agnieszka Martyka opowiedziała nam o swoim warsztacie pisarskim, procesie wydawniczym książki, współpracy z wydawnictwem, dalszych planach literackich i o tym, co już ma w szufladzie dla swoich czytelników. O osobach ważnych w jej życiu, dzięki którym spełnia marzenie, w których ma wsparcie i pełną akceptację. Książkę tę napisała z myślą o kobietach, które tak jak ona, uwielbiają powieści obyczajowe, pełne emocji, uczuć, zaskakujących zwrotów akcji i zagadek, ale poleca ją również dla panów.

Spotkanie z Agnieszką Martyką było drugim spotkaniem w nowym cyklu organizowanym w bocheńskiej Bibliotece: „Literacki debiut. Czytamy!”.

    Agnieszka Martyka

Skip to content