Letnie Muzykowanie po raz siódmy

W niedzielne popołudnie, 15 września 2024 r., przy siedzibie Filii nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zorganizowano VII Letnie Muzykowanie w plenerze.

Była to wspaniała okazja, aby w otoczeniu natury spotkali się czytelnicy i przyjaciele Biblioteki, zanurzyli się w dźwiękach muzyki i wspólnie pożegnali odchodzące lato. Zgodnie z tradycją w pierwszej części spotkania swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali młodzi i utalentowani Czytelnicy Biblioteki na oś. Kurów. Mogliśmy podziwiać i oklaskiwać: Milenę Stawiarz grającą na skrzypcach, Weronikę Stawiarz grającą na gitarze oraz grających na pianinie: Magdalenę Sączawę, Adama Sączawę, Annę Kickę, Lenę Rzymek i Krzysztofa Rzymka. W drugiej części Letniego Muzykowania wystąpił, również zaprzyjaźniony z Biblioteką,  zespół Cambiare w składzie: Klaudia Kowalska – wokal, Anna Rydz – skrzypce, Marta Ziobro – pianino oraz gościnnie Mikołaj Adamczak grający na wiolonczeli. Mogliśmy usłyszeć melodie sentymentalne i nastrojowe, jak i te pełne energii, zachęcające obecnych do wspólnego śpiewu, a nawet tanecznych ruchów i dobrej zabawy. W otoczeniu natury, przy sprzyjającej pogodzie, dzięki licznie zgromadzonym uczestnikom, powstała niezwykła atmosfera i odprężający nastrój. Wszyscy artyści byli nagradzani gromkimi brawami, którym nie było końca. Dziękujemy wszystkim artystom za wspólne muzykowanie.

VII Letnie Muzykowanie odbyło się dzięki wsparciu sponsorów, Przyjaciół Biblioteki, a są nimi: Miłosz Włodarczyk, Jerzy Walasek, Alicja Paluch, Krzysztof Żak, Renata Szęszoł, Jacek Tyrka, Henryk Heród, Barbara Łącka i Krzysztof Święch. Serdecznie dziękujemy za pomoc i przychylność.