Bibliotekarki z naszej książnicy nagrodzone!

W bocheńskiej Bibliotece funkcjonowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło w Bochni, ogólnopolskiej organizacji działającej od 1917 r. Koło powstało z inicjatywy Marii Bielawskiej, założycielki Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni i członka SBP w 1946 r., natomiast Oddział w Bochni SBP został powołany w 2015 roku.

W Oddziale i Kole SBP w Bochni pracowali społecznie bibliotekarze. W podziękowaniu za ich pracę, trud i poświęcenie, Stowarzyszenie przyznało Medale i Odznaki. Medal „W Dowód Uznaniu” otrzymała Barbara Banach, a Odznaki Honorowe SBP – Jolanta Pajdak i Beata Piskór. Odznaczenia zostały wręczone podczas uroczystej Gali Małopolskiego Bibliotekarza 2023,14 czerwca 2024 r. przez przedstawicieli Zarządu Okręgu Małopolskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Krakowskiej.

Pragniemy poinformować, że w dniu 6 grudnia 2023 r. na wniosek Zarządu Koła SBP w Bochni, na podstawie woli członków Koła, która wyrażona została podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania członków Koła SBP w Bochni, podjęto decyzję o likwidacji Koła SBP w Bochni.
Uchwałą Nr 1/2024 z dnia 18 stycznia 2024 r. Zarządu Oddziału SBP w Bochni, Koło SBP w Bochni zostało zlikwidowane, konsekwencją tego było podjęcie przez Zarząd Okręgu Małopolskiego w Krakowie Uchwały o likwidacji Oddziału SBP w Bochni z dniem 1 marca 2024 r.

Dziękujemy wszystkim za pracę, a wyróżnionym i nagrodzonym Koleżankom – gratulujemy!.

Barbara Banach Beata Piskór, Jolanta Pajdak i Barbara BanachJolanta Pajdak, Beata Piskór i Barbara Banach