Dary dla Biblioteki – zasady przyjmowania

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni przyjmuje dary w postaci książek i audiobooków. Literatura pozyskana w ten sposób jest selekcjonowana i trafia zarówno do bibliotecznych zbiorów, jak i na różnego rodzaju akcje promujące czytelnictwo czy też akcje bookcrossingowe.

Zasady przyjmowania darów przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni:

1. Przyjmujemy wyłącznie książki wydane w ciągu ostatnich 10 lat. Książki z literatury klasycznej w dobrym stanie przyjmujemy bez względu na datę wydania.
  2. Zbiory regionalne przyjmujemy w każdej postaci i bez względu na datę wydania.
  3. Przyjmujemy gry planszowe, które są kompletne i niezniszczone.
  4. Nie przyjmujemy niekompletnych części cyklów serii, podręczników, kart pracy, zeszytów ćwiczeń, słowników, encyklopedii oraz literatury popularnonaukowej w języku obcym.
  5. Materiały, które są przekazywane jako dary, powinny być kompletne, w dobrym stanie nadającym się do ponownego użycia, nie powinny nosić śladów zagrzybienia, zalania czy obecności insektów.
  6. W przypadku kiedy wyżej wymienione zasady nie są spełnione, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni ma prawo odmówić przyjęcia darów, by uniknąć nieuzasadnionych kosztów utylizacji przekazanych materiałów.
  7. Dary przyjmuje każdy dział i filia biblioteczna w godzinach otwarcia.

Szczegółowych informacji udziela Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, e-mail opracowanie@biblioteka-bochnia.pl, tel. 14 614 52 22.