Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Zapraszamy na premierę książki Soni Korty i Piotra Dudka „Za kamień i za ciemność”, 13 lutego 2024 r. godz. 17.30, sala klubu

Z największą przyjemnością zapraszamy na premierę książki „Za kamień i za ciemność”, która odbędzie się 13 lutego 2024 roku, o godz. 17.30 w sali klubu Biblioteki.

„Za kamień i za ciemność” to dzieło Soni Korty i Piotra Dudka, którzy, jak sami o sobie mówią, są miłośnikami książek, a zwłaszcza fantastyki. Jest to ich pierwsza wspólna powieść, będąca jednocześnie pierwszą częścią cyklu, którego pomysłodawczynią jest Sonia.

„Za kamień i za ciemność” to powieść z gatunku dark fantasy, której akcja rozgrywa się w mieście Baraghod i górniczych korytarzach tamtejszej kopalni soli. W przesyconej magią, mroczną tajemnicą i walką o władzę scenerii utworu występuje niezliczona ilość intrygujących postaci. Inkwizytorzy, sędziowie, wiedźmy i szczurołapy, Solny Książę i Król Szczurów to przedstawiciele bogatej galerii bohaterów, których postawa i charakter wpływają na dynamikę wydarzeń …i bez reszty pochłaniają czytelnika.

Premiera książki w bocheńskiej bibliotece to okazja do osobistego spotkania i rozmowy z autorami, możliwość wysłuchania opowieści o procesie twórczym bocheńskich pisarzy, jak również sposobność do zakupienia promowanej książki i pozyskania autografów Soni i Piotra.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu: Literacki debiut. Czytamy!, poprowadzi je Barbara Banach.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Sonia Korta — pisarka i redaktorka, absolwentka studiów bliskowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rodowita bochnianka.
Piotr T. Dudek — pisarz i redaktor, autor książki dla dzieci „Kot czarownicy”. Góral, miłośnik książek, zwierząt i świętego spokoju. Uwielbia być w drodze, najlepiej donikąd (i w żadnym razie autostradą).

plakat Soni Korty i Pitra DudkaLiteracki debiut. Czytamy!

Skip to content