Spotkanie z Pawłem Lisem o Słowiańskiej kulturze kulinarnej połączone z degustacją

Jeżeli jesteście ciekawi poznania smaków naszych przodków. Jeśli chcecie skosztować słowiańskich smakołyków. Przyjdźcie, 12 września 2023 r. o godz.17.30 na spotkanie z Pawłem Lisem, sala klubu I p. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego. Bocheńską Bibliotekę odwiedzi Paweł Lis – archeolog, pomysłodawca i twórca ośrodka archeologii doświadczalnej w Kazimierzu Dolnym, współautor książki „Kuchnia Słowian, czyli o poszukiwaniu dawnych smaków”.

Autor książki odkryje przed nami wiadomości na temat tego, co jadali nasi przodkowie, opowie o zapleczu kuchennym, o sposobach przygotowania żywności, a także jakie potrawy królowały na stołach dawniej. Dowiemy się jaką rolę pełniło pożywienie w kulturze duchowej. Spotkanie pozwoli nam poznać kulturę Słowian od kuchni.

okładka książki Kuchnia słowian