Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Pierwszy piknik literacki za nami

Pierwszy w cyklu pikników literackich „Wspólne czytanie – dzieci wspieranie” odbył się 13 czerwca 2021 r. w Parku Rodzinnym Uzbornia.
Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem, pogoda pomimo złych prognoz dopisała, humory uczestników również. Każde przygotowane stoisko z zabawami, konkursami, krzyżówkami było chętnie odwiedzane przez czytelników.

W programie imprezy był spektakl krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska pt. „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”. Aktorzy do wspólnej zabawy zaprosili dzieci, zadawali pytania i ku ich zaskoczeniu otrzymywali same poprawne odpowiedzi. Czyli znajomość książek i biblioteki wśród dzieci zdana na 6!. Były także plenerowe gry planszowe wielkości XXL, ale też wypoczynek i czytanie na kocykach, krzyżówki, quizy, literackie gry, zajęcia plastyczne z Pracownią Rerum i zabawy z językiem obcym z licznymi konkursami i nagrodami poprowadzone przez lektorów Szkoły Języków Obcych Encjo.
Z zainteresowaniem najmłodsze dzieci uczestniczyły w „Magicznych zabawach z Oppoloppo” czyli interaktywnym czytaniu, połączonym z zabawami plastycznymi. Były także życzenia z cyklu „75 życzeń na 75 lecie Biblioteki”, bowiem w tym roku nasza bocheńska książnica świętuje 75 urodziny. A oto jedno z nich:
„Muszę iść! Gdzie? Do Biblioteki!
Muszę się spieszyć! Dokąd? Do Biblioteki!
Bo 75 lat świętują, pikniki świetnie organizują!”

Piknik odbył się ramach projektu „Magia z czytania” dofinasowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Kolejne pikniki literackie: 19 czerwca 2021 r. w Chodenicach i 20 czerwca 2021 r. w Tężni solankowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć z pikniku: https://biblioteka-bochnia.pl/galeria/piknik-literacki-w-parku-rodzinnymuzbornia/

Logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Logo projektu Magia z czytania
Skip to content