Ostatni w tym roku piknik literacki

22 sierpnia 2021 roku na osiedlu Kurów obok Filii nr 3 bocheńskiej Biblioteki odbył się czwarty i ostatni w tym roku, piknik literacki pod hasłem „ Wspólne czytanie- dzieci wspieranie”.

Słoneczne niedzielne popołudnie oraz bogaty program zachęciło dużą ilość osób do skorzystania z propozycji biblioteki. Na wszystkich uczestników pikniku czekały różne atrakcje. Najmłodszych wraz z opiekunami zaprosiliśmy do „ Czytelni pod chmurką”, gdzie na rozłożonych kocykach mogli odpocząć, poczytać książki, poukładać puzzle i klocki. Na chętnych czekały kolorowanki i szablony czapek pirackich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe XXL : Chińczyk, autorska gra „ Z Nelą na tropie” i Jenga. Każdy z uczestników pikniku mógł złożyć życzenia z okazji 75-lecia Biblioteki, wziąć udział w zabawie losowej z rzucaniem kostki i w nagrodę otrzymać książkę oraz odwiedzić stoisko wymiany książek.

Pracownia RERUM zaprosiła na zajęcia plastyczne. Mali artyści mieli za zadanie zaprojektować i wykonać własnego przyjaciela- bohatera. Kolejną propozycją dla naszych milusińskich były zabawy i liczne konkursy z językiem angielskim, które zaproponowały dwie szkoły językowe z Bochni – ENCJO oraz Helen Doron. Gościem pikniku był Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa, który zaprosił wszystkich na „Spotkanie z piratami”. Dzieci mogły wcielić się w role małych piratów i wyruszyć w rejs, wspólnie z aktorami teatru. Przed podróżą musieli wykazać się wiedzą , odpowiadając na pytania z quizu pirackiego. W trakcie rejsu, piratów czekały zabawy z liną, rzucanie do celu oraz bitwa morska. Nie zabrakło także zabaw z chustą animacyjną. Morską przygodę zakończył pokaz dużych baniek mydlanych. Rozbawionych i zaskoczonych piratów do wspólnej zabawy porwały duże maskotki , w które wcielili się lektorzy Centrum Helen Doron.

Zainteresowani mogli odwiedzić stoisko z rękodziełem i podziwiać „ Szydełkowych bohaterów książek” – maskotki , które wykonała Alicja Paluch, koordynatorka Warsztatów Rękodzieła Artystycznego w Filii Nr 3. Dużym zainteresowaniem cieszyły się magiczne tatuaże. Chętni mogli wziąć udział w quizie literackim i odpowiedzieć na wylosowane pytanie. Na wszystkich odwiedzających stoiska, biorących udział w zabawach i konkursach czekały nagrody, gadżety i słodycze. Szczególnie wyróżnione zostały osoby przebrane za piratów, których nie brakowało nawet wśród dorosłych. Pomiędzy uczestnikami pikniku przechadzał się pirat z koszykiem pełnym słodkich upominków i obdarowywał nimi wszystkich. Na zakończenie odbył się wspólny taniec najmłodszych i pożegnalny pociąg. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem, sprawił, że dzieci wracały do domu uśmiechnięte. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili w to niedzielne popołudnie i spędzili z nami ten czas.

Zdjęcia z pikniku w zakładce: Galeria

Piknik Literacki pod hasłem „ Wspólne czytanie- dzieci wspieranie” zorganizowany został w ramach realizacji projektu „Magia z czytania”, dofinansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

logo MKDNiS