Biblioteka rozpoczyna realizację projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”

„Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”
W tym roku Dział Zbiorów Audiowizualnych i Filia 4 bocheńskiej Biblioteki realizuje projekt: „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Celem projektu są wzmożone i zintegrowane działania na rzecz wzrostu czytelnictwa, zainteresowania historią i kulturą naszych przodków. Wychodząc poza mury Biblioteki zachęcimy do korzystania ze zbiorów bibliotecznych szersze grono odbiorców. W działaniach zadania zaplanowano: spotkanie autorskie z pisarzem dla dorosłych, prelekcja autora książki „Kuchnia Słowian czyli o poszukiwaniu dawnych smaków” połączone z degustacją słowiańskich smakołyków, wykład dotyczący słowiańszczyzny z uwzględnieniem aspektu lokalnego, dwa wykłady o kulturze Słowian dla młodzieży, warsztaty rękodzielnicze „Słowiańskie amulety”, lekcje biblioteczne „Słowiańskie potwory, demony i upiory”, grę terenową „Polowanie z Wiedźminem”, która poprowadzona będzie na terenie zabytkowego centrum miasta, warsztaty komiksowe dla młodzieży z współtwórcą „Bestiariusza słowiańskiego”, gimnastykę słowiańską z koncertem mis. Chcemy pokazać poprzez te działania, iż Biblioteka to miejsce przyjazne dla każdego, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom czytelników.
Szczegółowe informacje o wszystkich działaniach w ramach projektu będą dostępne na stronie internetowej Biblioteki i Facebooku oraz w lokalnych mediach. Już dziś zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i profili społecznościowych. Wszystkich zapraszamy do udziału w projekcie.

Logo Ministerstwa Kultury   logo projektu Biblioteki „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki”                logo Biblioteki