Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wakacyjne godziny pracy Biblioteki głównej i filii

Drodzy Czytelnicy,

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym musimy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego od otwarcia Biblioteki głównej i filii do odwołania obowiązywać będą zmienione zasady korzystania z Biblioteki             i zbiorów.

Tymczasowe zasady korzystania z PiMBP w Bochni:

Godziny otwarcia Biblioteki głównej i filii:

• poniedziałek, środa, piątek: 8.00 – 16.00
  • wtorek, czwartek 11.00 – 18. 30
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych czynna w czwartek od 8.00 – 18.30.
  • Dział Zb. Audiowizualnych czynny w czwartek od 8.00 do 16.00

• Przerwy techniczne w godz. 10.00 – 10.30, 13.00 – 13.30 i 16.00 – 16.30
  • W soboty i niedziele Biblioteka główna i filie – nieczynne.
  • Czytelnia dla dorosłych oraz czytelnie w działach i filiach – nieczynne.
  • Filia Nr 5 (Szpital Powiatowy w Bochni) – nieczynna.
  • Nie ma wolnego dostępu do półek i księgozbioru, zbiory podaje bibliotekarz. Oglądana przez Czytelnika książka musi być wypożyczona, nie można jej ponownie wdrożyć do obiegu!
  • Wszystkie zwracane zbiory są poddawane co najmniej 3 – dniowej kwarantannie, w związku z tym nie wszystkie książki, widoczne w katalogu jako dostępne, można wypożyczyć.
  • Do zakończenia kwarantanny zbiorów nie działa moduł zamówień i rezerwacji książek.
  • Opłaty za nieterminowy zwrot zbiorów bibliotecznych będą naliczane od 1 lipca 2020 r. Nie są naliczane od 2 marca 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. Opłaty naliczone przed 2 marca 2020 r. nie podlegają przedawnieniu.
  • Nie przyjmujemy książek i audiobooków w postaci darów.
  • Kody do e-książek dostępne są on – line pod adresem: czytelnia@biblioteka-bochnia.pl.
  • Czytelnicy przychodzących do Biblioteki zobowiązani są do stosowania ogólnych zasad w związku z wystąpieniem stanu epidemii: zasłaniania ust i nosa, utrzymania odstępów między osobami, stosowania rękawiczek lub płynów dezynfekcyjnych.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zachowanie zasad bezpieczeństwa.

Informacje o dostępnych zbiorach można uzyskać dzwoniąc lub wysyłając e-mail:

Do odwołania zawieszona jest organizacja wszystkich zajęć edukacyjnych i imprez kulturalnych oraz bookcrossing na terenie Biblioteki.

Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa.