Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI W OKRESIE PANDEMII!

Od 1 września 2020 r. powracamy do stałych godzin pracy Biblioteki głównej i filii.  W związku z zagrożeniem epidemiologicznym nadal obowiązywać będą zmienione zasady korzystania z Biblioteki i zbiorów.

Obowiązujące zmiany /do odwołania/:

• Przerwy techniczne w godz. 10.00 – 10.30, 13.00 – 13.30 i 16.00 – 16.30
  • W soboty przerwa techniczna w godz. 10.00 – 10.30
  • W niedziele nie ma przerw technicznych
  • Czytelnia dla dorosłych oraz czytelnie w działach i filiach – nieczynne
  • Filia Nr 5 (Szpital Powiatowy w Bochni) – czynna w ograniczonym wymiarze
  • Nie ma wolnego dostępu do półek i księgozbioru, zbiory podaje bibliotekarz. Oglądana przez Czytelnika książka musi być wypożyczona, nie można jej ponownie wdrożyć do obiegu!
  • Wszystkie zwracane zbiory są poddawane co najmniej 3 – dniowej kwarantannie, w związku z tym nie wszystkie książki, widoczne w katalogu jako dostępne, można wypożyczyć.
  • Do zakończenia kwarantanny zbiorów nie działa moduł zamówień i rezerwacji książek.
  • Opłaty za nieterminowy zwrot zbiorów bibliotecznych nie są naliczane za okres od 2 marca 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. Opłaty naliczone przed 2 marca 2020 r. nie podlegają przedawnieniu.
  • Nie przyjmujemy książek i audiobooków w postaci darów.
  • Kody do e-książek dostępne są on – line pod adresem: czytelnia@biblioteka-bochnia.pl.
  • Czytelnicy przychodzących do Biblioteki zobowiązani są do stosowania ogólnych zasad w związku z wystąpieniem stanu epidemii: zasłaniania ust i nosa, utrzymania odstępów między osobami, stosowania rękawiczek lub płynów dezynfekcyjnych.

Informacje o pracy Biblioteki, imprezach kulturalnych: Dział Udostępniania i Informacji tel. 571 430 170, e-mail: biblioteka@biblioteka-bochnia.pl

Informacje o dostępnych zbiorach można uzyskać dzwoniąc lub wysyłając e-mail:

Spotkania, imprezy kulturalne i zajęcia edukacyjne są organizowane tylko w sali klubu Biblioteki, w ograniczonym zakresie i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bookcrossing na terenie Biblioteki jest zawieszony. Bardzo prosimy o wyrozumiałość oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.