Zakończenie projektu „Sieć na kulturę”

Biblioteka zakończyła drugie z cyklu bezpłatnych szkoleń realizowanych dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Sieć na kulturę” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). Tym samym zrealizowała cały projekt.

Pierwszy etap projektu pt. „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych i gier mobilnych” zrealizowany został jesienią ubiegłego roku, a koordynowała go Iwona Multan. Drugi etap zadania i spotkania z zakresu „Dziennikarstwo online” koordynował Mariusz Nakielny, przy współpracy z trenerką Sylwią Toporowską. W zajęciach dziennikarskich brała udział młodzież w wieku 10-14 lat. Cykl warsztatów obejmował 31 godzin lekcyjnych online, na których uczestnicy wzbogacali się o nową wiedzę m.in. na temat zagadnień związanych z tworzeniem i publikacją treści w Internecie (prawa autorskie). Podczas spotkań dowiedzieli się także, jak reagować na fake newsy, poznali metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji oraz podstawy fotografii i nagrywania filmów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, entuzjazm i kreatywność.

zajęcia warsztatów online

Więcej zdjęć w: Galeria