Wyniki konkursu poetyckiego

Już po raz XI bocheńska Biblioteka zaprosiła młodych twórców z powiatu bocheńskiego do udziału w konkursie poetyckim „Od pierwszych wersów już na całe życie…”. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną odbył się on w nieco późniejszym terminie niż to było zazwyczaj.
Konkurs ogłaszany jest przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży bocheńskiej Biblioteki, co dwa lata od roku 2000. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie trzech utworów poetyckich, własnego autorstwa, dotychczas nienagradzanych i niepublikowanych. W tegorocznym konkursie udział wzięło 28 młodych twórców, którzy nadesłali 98 wierszy. Niestety jeden z uczestników nie spełnił wymagań zawartych w regulaminie.
Utwory oceniało jury powołane przez Dyrektora PiMBP w składzie: Dorota Rzepka – dyrektor PiMBP, Beata Piskór – instruktor PiMBP oraz Iwona Multan – polonista i bibliotekarz Oddziału dla Dzieci i Młodzieży PiMBP. Zwycięzcy otrzymali dyplom i nagrody książkowe. Konkurs odbywał się w trudnym czasie pandemii, dlatego nie było uroczystego wręczenie nagród.
Organizatorzy konkursu i członkowie Jury gratulują laureatom i zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu.
Poniżej prezentujemy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych w trzech grupach wiekowych:
Grupa I – uczniowie szkół podstawowych kl. I-III
I miejsce: Martyna Janik – SP w Łapczycy
II miejsce: Filip Wilk – SP w Cichawce
III miejsce: Kornelia Pająk – SP w Dziewinie

Julia Statek – SP w Cichawce
Stanisław Zięba – SP nr 5 w Bochni, za wiersz „Zegary”
Mateusz Cieśla – SP w Łapczycy, za wiersz „Marzenia”

Grupa II – uczniowie szkół podstawowych kl. IV –VI :
I miejsce: Gabriela Cepak – SP nr 2 w Bochni
II miejsce: Aleksandra Jodłowska – SP nr 2 w Bochni
III miejsce: Agata Kuska – SP w Cichawce

Wiktoria Jankowicz – SP w Siedlcu

Grupa III – uczniowie szkół podstawowych kl. VII – VIII:
I miejsce: Julia Babicz – SP w Sobolowie
II miejsce: Sebastian Chwastek – SP w Nieszkowicach Małych
III miejsce: nie przyznano

Kamila Owsiak – SP w Łapczycy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy.