Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Wirtualna wystawa kolaży „Covidzenie” Małgorzaty Kmiecik

Czytelnia dla Dorosłych zaprasza na wirtualną wystawę kolaży Covidzenie Małgorzaty Kmiecik.

Młoda autorka tej kolekcji jest studentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W Instytucie Filologii Polskiej studiuje logopedię. Była i jest bardzo aktywną społecznie i twórczo młodą osobą. Jako nastolatka brała udział w konkursach plastycznych i olimpiadach polonistycznych z dużymi sukcesami. Wraz z przyjaciółmi zaangażowała się w organizowanie spotkania wigilijnego dla dzieci z onkologicznego oddziału Szpitala w Prokocimiu. Wspierała swoim udziałem bieg o pierścień św. Kingi organizowany przez Fundację Auxilium. Prowadzi warsztaty z dziećmi, wykorzystując swoją pedagogiczną, polonistyczną, logopedyczną wiedzę oraz zdolności plastyczne.

W niełatwym czasie, który przeżywamy przygotowała dla nas coś specjalnego. Stworzyła kolekcję kolaży tworzących ślady życia społecznego, znaki emocji i przemian, które nam dzisiaj towarzyszą. Podstawą jej technicznego warsztatu stała się  codzienna prasa okresu pandemii. Jesteśmy wspólnotą i to ważne, by doświadczenia i przeżycia, które są naszym udziałem scalały nas i wzmacniały łączące nas więzi. Dzielmy się tym. Ta niezwykła kolekcja wyraźnie nas do tego zaprasza.

W jaką drogę zabiera nas ze sobą doświadczenie epidemii, które przezywamy? Gdzie kieruje nasz wzrok, nasze obawy i naszą nadzieję? Jak przekształcić kojącą – albo po prostu potrzebną i ważną myśl – w znacząca formę twórczej ekspresji? Zobaczmy! Wystawa kolaży znalazła swoje miejsce w Czytelni dla dorosłych. Ponieważ na spotkanie twarzą w twarz z naszymi Czytelnikami musimy jeszcze poczekać, przygotowaliśmy jej prezentację w formie wirtualnej. Co dziś widzimy wokół siebie? Co znaczy owo Covidzenie? Co dziś widzimy w nas i wokół nas i co możemy dostrzec razem? Zapraszamy na naszą stronę i profil na Facebooku!

Skip to content