Wernisaż Honoraty Dziży „Marzenia senne” w Filii Nr 1 – zaproszenie

W czwartkowy wieczór, 6 października 2022 r o godzinie 18.00, Filia Nr 1 bocheńskiej Biblioteki zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Honoraty Dziży „Marzenia senne”.

Honorata Dziża urodziła się w Gdowie w 1989 roku. Pochodzi z Krakuszowic, małej miejscowości obok Niegowici – pierwszej parafii Ojca Świętego Jana Pawła ll. Od 7 lat mieszka w Bochni.
Jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – kierunek Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo, specjalność nauczycielska z językiem polskim oraz bezpieczeństwo naukowe- specjalność zarządzanie kryzysowe.

Od zawsze artystyczna dusza: kursy tańca, kółka teatralne, szkolne akademie wypełniały jej wolny czas. Marzyła również o muzycznej karierze, a obecnie marzy o napisaniu książki. Za namową partnera postanowiła namalować swój pierwszy obraz. Stało się to w grudniu 2021 roku i tak ”połknęła bakcyla” i odkryła swoją nowa pasję.

Jest samoukiem. Maluje techniką pouringu, czyli „malowanie przez wylewanie”. W tej technice ogranicza tylko wyobraźnia. Pouring to bardzo intuicyjna, otwarta technika, można malować różnymi narzędziami. W jej obrazach każdy może zobaczyć coś innego. Artystka nie ogranicza się wyłącznie do pouringu, wciąż szuka swojej drogi i próbuje nowych technik.

Co nowego wymyśli? Czas pokaże…

Zapraszamy na wernisaż do Filii nr 1 PiMBP w Bochni, ul. Wojska Polskiego 1.

zaproszenie na wernisaż Honoraty Dziża