Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Urodziny Biblioteki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni powstała 1 kwietnia 1946 roku.

W tym roku świętujemy 75 lat istnienia naszej Biblioteki, która na trwałe wpisała się w pejzaż miasta i regionu. Przez wszystkie lata promowała literaturę, animowała kulturalnie i społecznie, integrowała. Corocznie organizuje liczne spotkania, wydarzenia literackie i edukacyjne. Ponadto aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, realizuje liczne projekty kulturalne, włącza się w życie miasta i powiatu. Biblioteka jest miejscem żywym, twórczym i odkrywczym. Staramy się słuchać i wciąż zmieniać dla naszych Czytelników, na ile pozwalają nam warunki lokalowe, sprostać wymaganiom i życzeniom użytkowników.
Z racji trwającej epidemii wydarzenia związane z jubileuszem będą miały odmienny charakter i odbywać się będą hybrydowo: w formie on-line, w plenerze naszego miasta, oraz jeżeli pozwolą na to warunki w lokalach naszej Biblioteki i filii.

Co nas czeka? Poznamy historię Biblioteki, opowiemy, kiedy i z jakich ofert można korzystać w poszczególnych działach i filiach. Zaprezentujemy wystawy, konkursy, zaprosimy na pikniki literackie, gry terenowe, spotkania autorskie, zaprezentujemy wspomnienia naszych bibliotekarzy, a może i nasi Czytelnicy zechcą się podzielić z nami swoimi doświadczeniami? Na pewno będą niespodzianki i upominki.
Bocheńska książnica, to przyjazna Biblioteka, z której mogą korzystać mieszkańcy Bochni i powiatu bocheńskiego, ale i nie tylko! Zapraszamy każdego!

Tu, teraz, dzisiaj – jubileuszową podróż sentymentalną czas zacząć! Pierwszym akcentem jest zamieszczenie artykułu z hasłem Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni na Wikipedii – wielojęzycznej encyklopedii internetowej. Artykuł opracowała Barbara Banach – Kierownik Czytelni dla Dorosłych.

Prosimy systematycznie śledzić naszą stronę www.biblioteka-bochnia.pl oraz profile Facebook, Instagram i YouTube. Poznawać naszą historię i teraźniejszość, korzystać ofert i świętować z nami nasze urodziny!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Powiatowa_i_Miejska_Biblioteka_Publiczna_w_Bochni

Skip to content