Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkanie noworoczne SBP

Członkowie Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działającego w bocheńskiej Bibliotece spotkali się na spotkaniu noworocznym, 29 stycznia 2020 r. w sali klubu Biblioteki.

Dla bibliotekarzy takie spotkania to znakomita okazja, aby wspólnie porozmawiać o minionym roku, podzielić się dobrym słowem i doświadczeniami, w pogodnym i przyjaznym nastroju spędzić czas.

Jak co roku były życzenia, przewodnicząca Dorota Rzepka poinformowała o ogłoszeniu kolejnej edycji Konkursu na Małopolskiego Bibliotekarza Roku i poprosiła o kandydatów do zgłoszenia, zachęcała do udziału w 13 ogólnopolskim Forum Młodych Bibliotekarzy, które w tym roku odbędzie się w Krakowie. Był wspominany ubiegły rok, oraz omówione plany na bieżący rok.

W drugiej części spotkania koleżanka Alicja Imiołek, w prelekcji pt. „Tradycje Bożonarodzeniowe” połączonej z prezentacją multimedialną zabrał nas w świąteczną podróż po świecie. Przystrojona choinka, szopki, jarmarki bożonarodzeniowe, kolędy, Pasterka i dużo jedzenia – to święta Bożego Narodzenia w europejskich większości krajów. Kiedy my marzymy o “białych świętach” czekając na śnieg, Australijczycy idą surfować. Dowiedzieliśmy się jak ten świąteczny czas spędza się w Chinach, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Japonii, a nawet Grecji i Turcji. Temat nie został wyczerpany, kto wie może za rok ciąg dalszy?. 

Skip to content