Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Spotkania dla dzieci z Wojciechem Widłakiem w Filii Nr 1

Dnia 15 czerwca 2021 r. w Filii nr 1 bocheńskiej Biblioteki odbyły się dwa spotkania z Wojciechem Widłakiem, pisarzem, autorem książek dla dzieci.

Wojciech Widłak, w dorobku twórczym, posiada kilkadziesiąt książek, za które otrzymał liczne nominacje, nagrody i wyróżnienia – między innymi, w Poznańskim Przeglądzie Nowości Wydawniczych Książka Jesieni 2002, nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2004 i 2005, nominację do nagrody BESTSELLERek 2004, główne nagrody w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2010 i 2011, Pióro Fredry 2011, nagrodę Guliwer w krainie Liliputów 2013, wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2014, nagrodę PEGAZIKA 2016 w kategorii „Twórca książki dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniach, w ramach projektu „Magia z czytania”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury , uczestniczyły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 5 w Bochni.
Największą popularnością, wśród młodych czytelników, cieszyły się przygody Wesołego Ryjka, Pana Kuleczki oraz Króla Gromoryka. Wszyscy bohaterowie jego utworów na czas spotkania zmaterializowali się przy pomocy stworzonych specjalnie na takie okazje pacynek i lalek. Była więc kaczka Katastrofa, Wesoły Ryjek, muszka Bzyk- Bzyk i pies Pypeć. Dzieci wysłuchały zabawnych historii swoich ulubionych bohaterów, miały okazję posłuchać opowieści czytanych przez samego autora, oraz oglądały i omawiały kolorowe ilustracje z książeczek.

Pisarz tłumaczył młodym czytelnikom, że książki są ”domem” dla wielu ciekawych bohaterów, skarbnicą wiedzy, informacji, emocji, ale też przygód i fantazji. Spotkaniu przyświecało bowiem hasło „Kto mieszka w książeczkach?”
Miłą niespodzianką dla samego autora były prace plastyczne, przygotowane przez Przedszkolaki, będące ilustracjami do opowiadań i historyjek z książeczek pana Widłaka. Z prac tych powstała wspaniała, kolorowa wystawa, która zachwyciła autora. Dzieci dla autora przygotowały także laurkę.

Zdjęcia ze spotkania w zakładce: https://biblioteka-bochnia.pl/galeria/spotkanie-autorskie-z-wojciechem-widlakiem-galeria/
Serdecznie dziękujemy panu Wojciechowi Widłakowi za przybycie do naszej Biblioteki i życzymy dalszych sukcesów oraz wspaniałych pomysłów na nowe przygody naszych ulubionych bohaterów.

Skip to content