Piknik literacki w Chodenicach

19 czerwca 2021 r. na osiedlu Chodenice, przy Bibliotece – Filii Nr 2 odbył się Piknik Literacki z cyklu „Wspólne czytanie –dzieci wspieranie”. Przygotowano atrakcje dla młodszych i starszych dzieci, oraz dla dorosłych.

Frekwencja na pikniku dopisała, dzieci i rodzice nie zawiedli, wspólnie bawili się na przygotowanych przez bibliotekarzy stanowiskach z grami i puzzlami XXL, układali jengę, grali w gry planszowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy Teatru Maska z Krakowa, który bawił i rozśmieszał animacjami pt. „Wyspa pełna Minionków”. W czasie gdy młodsi uczestnicy pikniku bawili się z aktorami, rodzice mogli brać udział w konkursach, quizach i wygrywać książki, lub też napisać życzenia na 75 –lecie biblioteki. Na zakończenie pikniku dużą niespodziankę zrobili młodzi strażacy z OSP w Chodenicach, przygotowując pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, prezentując wyposażenie i sprzęt bojowy jakim dysponują. Wszystko to opatrzone zostało komentarzami i wyjaśnieniami prowadzącego. Dzieci mogły się też ochłodzić przy ustawionej kurtynie wodnej, przy asyście strażaków uczestniczyły w zabawach sprawnościowych. To spontaniczne włączenie się strażaków do wspólnej zabawy wzbudziło ogromny entuzjazm, a dzieci wyszły uśmiechnięte i zadowolone.

Zdjęcia z pikniku w zakładce: https://biblioteka-bochnia.pl/galeria/
Piknik odbył się w ramach realizacji projektu „Magia z czytania” dofinasowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Logo projektu Magia z czytania