Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Piknik literacki na os. Kurów, przy Filii Nr 3

Bocheńska Biblioteka zaprasza na piknik literacki na os. Kurów, przy Fili Nr 3, zorganizowany w ramach realizacji projektu „Magia z czytania”, dofinansowany przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, 22 sierpnia 2021 r. o godz. 15.00.

W ramach zadania „Magia z czytania” zaplanowano cztery plenerowe pikniki literackie pod hasłem: „Wspólne czytanie – dzieci wspieranie”. Trzy pikniki już za nami, odbyły się w Parku Uzbornia, na os. Chodenice i w Tężni solankowej. Teraz zapraszamy na ostatni na plac zabaw i boisko przy Filii Nr 3, ul. Kurów 77.

Zapraszamy całe rodziny, a co proponujemy? Już od 15.30 odbędą się animacje i wspólna zabawa dla dzieci przygotowane przez krakowski Teatr Maska „Spotkanie z piratami”.
Ponadto zaproponujemy emocjonujące rozgrywki w plenerowe w gry planszowe wielkości XXL – chińczyk, autorską grę „Na tropie z Nelą”, układanie wieży Jengi i puzzli.
Zmęczonych zaprosimy na odpoczynek i czytanie i zajęcia plastyczne na kocykach, czyli do „Czytelni pod chmurką”. Dla wszystkich chętnych i lubiących „ćwiczyć” umysł będą czekać liczne krzyżówki, quizy, literackie gry, oraz możliwość napisania życzeń „75 życzeń na 75 lecie” ….oczywiście naszej Biblioteki.
Na zabawy plastyczne zaprosi Kinga Magdoń z Pracowni RERUM, na ćwiczenie języka i zabawy z językiem obcym zapraszają dwie Szkoły językowe z Bochni: ENCJO i Helen Doron.
Biblioteka zachęca do odwiedzenia stoiska wymiany książek i wzięcia udziału w zabawie losowej z rzucaniem kostką.
Na uczestników pikniku będą czekać nagrody i niespodzianki za uczestnictwo w grach i zabawach, oraz atrakcje jak: magiczne tatuaże, balony, nagrody dla przebranych uczestników „piratów”, duże bańki mydlane, gadżety i słodkie upominki. Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.

Prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem Pikniku Literackiego”.

logo MKDNiS
logo RERUM
logo magia z czytania
Skip to content