Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Uwaga! Spotkanie ODWOŁANE! „Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń…” – Michał Majchrzak.

Zapraszamy na spotkanie z Michałem Majchrzakiem i promocję jego książki „W ciszy i w ciemności. Życie z Zespołem Ushera”, 20 października 2020 r. godz. 18.00 sala klubu Biblioteki, I p.

“W ciszy i w ciemności” to autobiografia rodowitego bochnianina – Michała Majchrzaka. Opowiada w niej o życiu z Zespołem Ushera, chorobie powodującej znaczną wadą wzroku i słuchu na którą nie ma lekarstwa, jest za to strach bo coraz bardziej ogranicza ona samodzielność. Książka przedstawia problemy z jakimi zmagają się osoby z tymi dysfunkcjami w codziennym funkcjonowaniu. To opowieść o trudach życia ale i o wielkiej nadziei. Stąd wiele miejsca w tej opowieści poświęconego jest pasjom autora, czyli bieganiu i wyprawom rowerowym, oraz radości i satysfakcji jakich dostarczają. Historia przeplatana smutkiem, niepewnością, nieustanną walka z przeciwnościami o swoje życie, o marzenia. Autor wspomina trudny czas swojego dorastania, dzieli się przemyśleniami i emocjami. Opisuje swoją  miłość do sportu i to co dzięki niemu osiągnął. Historia niezwykle poruszająca, przeznaczona dla każdego czytelnika szczególnie dla rodziców, wychowawców, wszystkich, którzy mają lub będą mieć kontakt z osobami z niepełnosprawnością.

„– Cześć, mam na imię Michał. Pragnę opowiedzieć Ci, drogi Czytelniku, swoją historię. Opisane w książce wydarzenia nie mają charakteru popularnonaukowego, a wynikają z moich własnych doświadczeń i wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Ta opowieść dotyczy zapewne sporej grupy ludzi. Będą wśród niej osoby słabosłyszące, niesłyszące, słabowidzące, niewidome, głuchoniewidome oraz rodziny i znajomi wymienionych osób, studenci pedagogiki specjalnej, lekarze i wiele innych” – pisze Michał Majchrzak.

Jego niezwykła opowieść pełna jest wiary w lepsze jutro i walki o każdy dzień – w myśl zasady, że chcieć znaczy móc. „Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń, bez względu na to, jak nierealne się wydają” zachęca jej autor.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Novae Res.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że realizacja projektu odbywa się w czasach pandemii, dlatego prosimy o dostosowanie się do ogólnie przyjętych restrykcji  sanitarnych. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem organizacji wydarzeń w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni /w załączniku/.

Skip to content