Jasełka „Ach! Co za noc”

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni oraz Biblioteka zaprosiły na Jasełka „Ach! Co za noc”, 21 stycznia 2020 r.

Występ dzieci i wystawienie jasełek powiązane było z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Wystąpili uczniowie klas I B i II C Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni. Dzieci przygotowały panie: Ewelina Cepak, Magdalena Synowiec i Iwona Pajdak – Liszka. Występ i jasełka w oparciu o scenariusz Adama Szafrańca.

„Ach! Co za noc!” – Narodzenie Jezusa przyciąga górali, mędrców… . Na pierwszym planie pojawiają się aniołowie, którzy zwiastują ludziom dobrą nowinę o narodzeniu Boga – Człowieka. Narodzinom towarzyszą zwierzęta, w tym niedźwiedź będący uosobieniem diabła. Atutem przestawienia jest oryginalna muzyka i pastorałki, które budują nastrój sztuki i czynią ją ciekawszą. Utwory porywają dzieci, trafiają w ich emocje. Jasełka napisane wierszem rymowanym, potrafią rozbawić publiczność, ale i wzruszyć do łez. Przedstawienie przygotowane  przez dzieci nie tylko wzruszało i bawiło, jednocześnie przekazało głębokie teologiczne prawdy dotyczące Bożego Narodzenia. Jego realizacja zagwarantowało dobrą zabawę aktorom i przyniosło sukces na scenie!

Wystawienie jasełek połączono ze świętem babć i dziadków, w imieniu dzieci składamy życzenia:

Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie!
Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.
Z okazji Waszego święta życzymy dużo zdrowia,
radości i szczęścia, spełnienia marzeń i oczywiście 100 lat!