Ferie, ferie 2020

Dobiegł końca zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży. Tym, którzy odpoczywali w mieście Biblioteka, jak co roku, zaproponowała szereg zajęć. Dla wszystkich amatorów gier planszowych organizowała planszownie, gdzie grano i rywalizowano w gry tradycyjne jak: chińczyk, warcaby, monopol… Zaproponowała również nowe gry logiczne, strategiczne i pamięciowe. Amatorów mocnych wrażeń zaproszono na Noc w Bibliotece, tym razem była to „Planeta Książkożerców”. Dla bardziej wymagających zorganizowano zabawy z literaturą i pisaniem oraz zaproszono do udziału w konkursach plastycznych. Przygotowano też liczne rebusy, labirynty i kolorowanki  oraz wykreślanki. Wszyscy chcących sprawdzić swoje zdolności manualne mogli wziąć udział w zajęciach literacko – plastyczne: origami, zabawki z papieru, maski karnawałowe, zwierzaki cudaki, kartki okolicznościowe na różne okazje. Zorganizowano liczne zajęcia zaklinające zimę i śnieg, aby zawitała do dzieci w okresie ferii, niestety nie udało się, ale po zajęciach pozostały bałwanki i bałwany, renifery, śnieżne płatki  z kartonu i papieru. Można było poćwiczyć język angielski na spotkaniu  warsztatowym prowadzonym przez nauczycielkę Early Stage. Podczas ferii trwały warsztaty rękodzieła artystycznego, na zakończenie odbyła się zabawa karnawałowa  „Roztańczona Biblioteka”. Ponadto każdy zainteresowany w godzinach pracy działów i filii mógł skorzystać z gier: szachy, warcaby, inne gry planszowe domino, bierki, puzzle, a także z komputerów z dostępem do internetu. Podczas zimowych ferii z bezpłatnych zajęć skorzystało ponad 339 dzieci. Zapraszamy za rok.