Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dyskusyjne Kluby Książki dla Młodych i dorosłych działają on-line

Dyskusyjne Kluby Książki działają! A jakże! Po początkowym paraliżu spowodowanym ogólnoświatową sytuacją pandemiczną postanowiliśmy spróbować spotkań wirtualnych i udało się. Od paru miesięcy dyskusje o książkach odbywają się poprzez Internet. Nie jest to najbardziej wymarzona forma spotkania, ale cieszymy się, że możemy choć w taki sposób się zobaczyć i wymienić opiniami.
Szanowni Państwo! Czy nie jest to dobry moment, by się do nas przyłączyć? Kiedy, jeśli nie teraz?… Duża część z nas ma możliwość pracy zdalnej, być może też więcej czasu, by usiąść z książką, poczytać, pomyśleć. Zapraszamy, by się swoimi przemyśleniami podzielić z nami. W jaki sposób?
Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych oraz Dyskusyjny Klub Książki dla Młodych działają przy Filii nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. Filia ta mieści się przy ul. Brzeźnickiej 19 na os. św. Jana. Dla niektórych czytelników jest to prawie koniec świata i wzniesienie, na które trzeba się wspiąć, by filię tę odwiedzić, może zniechęcać. Najdzielniejsi jednak docierają, wypożyczają i biorą udział w naszych spotkaniach. Teraz jednak nigdzie nie trzeba się wspinać – wystarczy komputer/telefon, dostęp do Internetu i książka. To wszystko. Przydaje się oczywiście jeszcze wygodne siedzisko oraz kubek herbaty, aby czuć się w pełni komfortowo i dać ponieść wrażeniom z czytania.
Moderatorem obydwu Klubów jest bibliotekarz Beata Truś-Gierczyk, pracownik Filii Nr 4, odpowiada za organizację spotkań dyskusyjnych i za kontakt z Klubowiczami. W przypadku Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych do chętnych rozsyłany jest drogą mailową link do spotkania, w który wystarczy kliknąć, aby połączyć się z pozostałymi uczestnikami. Natomiast Dyskusyjny Klub Książki dla Młodych (o przynależności nie decyduje metryka, ale stan ducha ;)) odbywa się poprzez komunikator Messenger, w którym została założona specjalna grupa i dzięki niej się ze sobą kontaktujemy.
To naprawdę proste, a więcej szczegółowych informacji udzielamy pod numerem telefonu Filii nr 4: 14 612 45 34.
Czy mieliście kiedykolwiek po przeczytaniu książki ogromną chęć porozmawiania o tym, opowiedzenia, co Wam przyszło do głowy w trakcie lektury? Z pewnością! Każdy tak ma! Dyskusyjne Kluby Książki zostały stworzone właśnie po to, by podobną potrzebę zaspokoić. Czytamy dużo i rożne rzeczy – reportaże, beletrystykę, biografie. Jest u nas miejsce zarówno dla miłośników literatury obyczajowej, jak i fantastycznej, dla romantyków i awanturników. Dla Ciebie również! Nie zwlekaj! Przyjdź lub zadzwoń, dołącz do Nas. Będzie nam bardzo miło Cię poznać.

Skip to content