Biblioteka zakończyła projekt i otrzymała laptopy

Po zrealizowaniu projektu „Sieć na kulturę” Biblioteka otrzymała 6 laptopów. Sprzęt ten będzie przeznaczony do pracy bibliotekarzy i na zajęcia praktyczne prowadzone z czytelnikami np. kursy komputerowe.

Biblioteka zakończyła realizację projektu „Sieć na kulturę” koordynowanego przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).
Zadanie było kierowane do użytkowników Biblioteki i obejmowało dwa cykle bezpłatnych szkoleń przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Pierwszy etap pt. „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych i gier mobilnych” zrealizowany został jesienią ubiegłego roku, a koordynowała go Iwona Multan, bibliotekarz z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, przy współpracy z trenerem wspomagającym Karolem Zielińskim. Zajęcia drugiego etapu zrealizowano wiosną tego roku. Były to warsztaty z zakresu „Dziennikarstwa online”, które koordynował Mariusz Nakielny, bibliotekarz Czytelni przy pomocy Barbary Banach i trenera wspomagającego Sylwii Toporowskiej.

Dziękujemy uczestnikom i rodzicom za zaangażowanie, chęci i mile spędzony czas na nauce przez zabawę, a bibliotekarzom za zaangażowanie i kreatywność.

laptopy
Iwona Multan bibliotekarz