Przejdź do treści Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki

Akcja „Cała Bochnia Czyta Dzieciom”

W naszej Bibliotece po raz kolejny odbyła się akcja „Cała Bochnia Czyta Dzieciom”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz zachęcanie do spędzania wolnego czasu z książką. W wydarzeniu udział wzięły dzieci wraz z nauczycielami z bocheńskich przedszkoli i szkół oraz przedstawiciele lokalnych instytucji i władz miasta.

Tegoroczne spotkania odbywały się pod hasłem „Książki dodają skrzydeł”. Czytane opowieści mówiły o sile wyobraźni i magii czytania. O tym, że dzięki książkom trafiamy do miejsc, których nie znamy, i robimy rzeczy, o których marzyliśmy, lub o jakich nawet nam się nie śniło. O tym, że nasza wyobraźnia nie ma granic. O mocy jaka drzemie w czytaniu i że ten magiczny świat jest na wyciągnięcie ręki. Dlatego najlepsze co możemy podarować swojemu dziecku to „skrzydła” czyli książki, dzięki którym może odkryć siebie i zrozumieć otaczający nas świat.

W tegorocznej akcji gościli: Adam Korta – Starosta Bocheński, Wojciech Woźniczka – Zastępca Burmistrza Miasta Bochnia, Robert Hołda – Dyrektor Krytej Pływalni w Bochni, Robert Jawor – Straż Miejska, Magdalena Rojek – pedagog specjalny, Tadeusz Kindykiewicz – emerytowany górnik i przewodnik w Kopalni Soli, druhowie OSP KRSG Chodenice, Jolanta Pajdak oraz Beata Wojcieszko.

Dziękujemy wszystkim czytającym za poświęcony czas i za niespodzianki, które otrzymały dzieci na zakończenie spotkań.

zdjęcia w: Galeria

FacebookFacebookInstagramInstagramYoutubeYoutubeTiktokTiktok
Przejdź do treści